Особливості будови кузова самоскида .
Автомобілі-самоскиди обладнані металевим кузовом, який можна піднімати й нахиляти за допомогою гідравлічного підйомника з приводом від двигуна. Підйомний (самоскидний) механізм значно полегшує розвантажувальні роботи.
Автомобілі-самоскиди або причепи-самоскиди - це транспортні засоби з кузовами, пристосованими для розвантаження вантажів скиданням. Розвантаження може здійснюватися назад, на одну або дві сторони і в будь-яку з трьох сторін.
Схема підйомного механізму кузова автомобіля-самоскида
• 1-важіль включення коробки відбоа потужності, 2- кузов, 3- рама кузова, 4 гідравлічний циліндр, 5, 7, 8 - трубопроводи, 6 - масляний бачок, 9- коробка відбора потужності, 10 масляний насос, 11- корпус клапана керування, 12- шарнір гідравлічного циліндра, 13- запобіжний клапан, 14,15- рухомі штоки циліндра, 16- зворотній клапан, 17- золотник клапана керування
Самоскидний механізм платформи кузова такого автомобіля має вигляд гідравлічного циліндра корпус якого шарнірно з'єднаний з рамою автомобіля, а щиток поршня важільним механізмом — з платформою кузова. Циліндр сполучений трубопроводами з масляним насосом шестеренчастого типу, який приводиться в дію від коробки відбору потужності, з'єднаної з коробкою передач автомобіля.
Гідропідйомник кузова автомобіля самоскида працює так:
Кузов автомобіля піднімається чи опускається залежно від того, в яку порожнину циліндра нагнітається масло. Цим процесом водій керує з кабіни автомобіля за допомогою важеля , який вмикає або вимикає коробку відбору потужності. Важіль забезпечує й роботу крана керування . Для заповнення гідравлічної системи підйомного механізму застосовують масло, яке має невелику в'язкість (веретенне масло). Під час заливання масла в бак його очищають, пропускаючи через фільтр, який установлено в баці.
Для підйому платформи важіль 1 переводять вперед. При цьому вмикається насос 10 і подає масло з бака 6 по трубах 7 і 5 у циліндр 4. Під тиском масла спочатку з циліндра висувається гільза 15 разом із плунжером 14, потім з гільзи витісняється плунжер, який впливає через важелі на платформу і перекидає її. Коли тиск масла перевищить 13,5 МПа, відкривається запобіжний клапан 13, і насос, що перекачує масло в бак по трубі 8. При установці важеля 1 в середнє, нейтральне, положення платформа 2 зупиниться в заданому положенні, так як витіснення оливи з циліндра перешкоджає запобіжний клапан 13 і зворотний клапан 16. При установі важеля 1 назад насос вимикається, а золотник 17 займає положення при якому відкривається канал який сполучений з масляним бачком, під тиском власної маси кузова масло витісняється з циліндра через трубу 5, кран 11 і трубу 8 в бак. Циліндр складається, кузов опускається на раму і фіксується. Вся система заповнена веретенным маслом.
|