Правила пожежної безпеки при ТО автомобілів
1. На постах ТО забороняється мити агрегати і деталі легкозаймистими та горючими рідинами.
.2. При проведенні ТО, пов'язаного із зняттям паливних баків, а також ремонтом паливопроводів, через які може статися витікання палива з баків, останні перед ремонтом повинні бути повністю звільнені від палива.
3. Злив палива повинен проводитися в місцях, що виключають можливість його загоряння. Зберігання злитого палива на постах ТО забороняється.
4. Перед обслуговуванням або ремонтом легкового автомобіля на поворотному стенді необхідно злити паливо з паливного бака і щільно закрити мастилозливну горловину двигуна.
5. Ремонтувати заправні колонки, резервуари, насоси, комунікації і тару з-під бензину можна тільки після видалення з них залишків бензину та знешкодження з дотриманням заходів безпеки, що виключають можливість загоряння або вибуху.
6. Для підтягування гайок газобалонної апаратури необхідно попередньо закрити всі вентилі газових комунікацій. При обслуговуванні та ремонті газової апаратури слід виявляти особливу обережність, не допускаючи іскроутворення.
7. Перед перевіркою (регулюванням) приладів електрообладнання на газобалонному автомобілі необхідно щільно закрити всі вентилі і ретельно провітрювати підкапотний простір.
8. Регулювати системи живлення і запалювання газобалонних автомобілів, а також перевіряти і ремонтувати газову апаратуру на герметичність дозволяється тільки в добре провітрюваному приміщенні при включеній припливно-витяжної вентиляції.
9. Перевіряти газову апаратуру на герметичність слід стисненим повітрям або азотом під керівництвом спеціально виділеної особи із числа ІТП.
10. Забороняється: ремонтувати газову апаратуру при працюючому двигуні; користуватися замасленими шлангами; скручувати, сплющувати і перегинати шланги.
|